Pożyczka bez formalności – najważniejsze informacje

Pożyczka bez formalności – najważniejsze informacje

17 marca, 2020 0 przez Redakcja

Banki bardzo często stawiają przed swoimi klientami wiele wymagań, zanim udzielą im kredytu. Niektóre z nich mogą okazać się trudne, a nawet niemożliwe do spełnienia dla niektórych kredytobiorców. Osoby, których wniosek został odrzucony w tradycyjnym banku, mogą szukać pomocy w prywatnych firmach pożyczkowych. W ofercie takich miejsc można znaleźć wiele produktów, których na próżno jest szukać w banku. Jednym z tych, które mogą zainteresować wiele osób, jest pożyczka bez formalności. Co to jest i czym charakteryzuje się tego typu pożyczka? Podpowiadamy https://habzafinanse.com.pl/pozyczki-bez-formalnosci-co-warto-o-nich-wiedziec/.

Pożyczka bez zaświadczeń – co to jest?

Przed udzieleniem kredytu bank dokładnie analizuje sytuację życiową swojego klienta. Często wymagane jest zaświadczenie o dochodach, umowa o pracę na czas nieokreślony oraz odpowiednia zdolność kredytowa. Osoby, które chcą uniknąć tego typu formalności, powinny zapoznać się z ofertą parabanków, które oferują m.in. pożyczki bez formalności. Firmy pożyczkowe dążą do tego, aby zapewnić swoim klientom jak największy komfort oraz maksymalnie skrócić cały proces udzielania pieniędzy. Właśnie dlatego oświadczenie o dochodach od pracodawcy będzie w wielu przypadkach niepotrzebne. Pożyczkobiorca musi jedynie samodzielnie oświadczyć o swoich dochodach podczas składania wniosku. Takie oświadczenie powinno być oczywiście zgodne z prawdą, jednak nikt raczej nie będzie tego weryfikował u pracodawcy.

Pożyczka bez formalności – jak ją otrzymać?

Tego typu pożyczkę można otrzymać nawet przez internet. Wystarczy, że znajdziesz najlepszą ofertę i wejdziesz na stronę internetową pożyczkodawcy. Formalności, które trzeba wypełnić, ograniczają się praktycznie do minimum, a pieniądze można otrzymać nawet tego samego dnia. Niezbędny będzie jedynie dowód osobisty. Należy pamiętać o tym, że pożyczki mogą brać jedynie osoby pełnoletnie, które posiadają dowód tożsamości.

Pożyczka bez zaświadczeń – koszty

Biorąc tego typu pożyczkę, trzeba pamiętać o tym, że w większości przypadków będzie ona droższa niż kredyt w banku. Brak zaświadczeń, minimum formalności, które pożyczkodawca wymaga od klienta, wiąże się z ryzykiem. Właśnie z tego powodu prywatne firmy pożyczkowe chcąc zabezpieczyć się przed nieuczciwymi klientami, narzucają wysoki koszt całkowity produktu. Można jednak zredukować wysokość kosztu całkowitego pożyczki poprzez wybieranie firm, w których wcześniej nie pożyczało się pieniędzy. Więcej na temat pożyczek bez formalności dowiesz się ze strony https://habzafinanse.com.pl/pozyczki-bez-formalnosci-co-warto-o-nich-wiedziec/.